Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Automobilio apžiūros ABC

Kaip atlikti standartinę automobilių priežiūrą?

Jei esate daugelis iš mūsų, kurie vairuoja automobilį, jūs turėtumėte žinoti, kad automobilio remontas gali būti itin brangus. Visgi, turėtume visada prisiminti, kad automobilis turi būti prižiūrėtas. Ši informacija leis padidinti savo transporto priemonės gyvavimo laiką ir sutaupyti pinigus.
Variklis
Pirmiausiai užveskite savo automobilį ir klausykitės savo variklio. Tvarkingai dirbanti sistema neturi  leisti neįprastų garsų, skambėjimo, švilpimo, triukšmo net laisvos eigos ir apsukų rėžimu. Variklis turi būti sausas ir be nutekėjimų.
Patikrinkite savo variklio alyvą ir filtrą. Juos keisti reikia kas 10-15 tūkst. km. Variklis turi būti tepamas su švaria alyva. Jei jūsų tepalai neturi priemaišų, tada patikrinkite jų lygį, papildykite, jei reikia.
Tada patikrinkite savo kuro filtrą. Nešvarūs filtrai gali sustabdyti degalų padavimą arba sumažinti variklio galią.
Taip pat patikrinkite oro filtrą. Užterštas filtras, taip pat gali sukelti variklio galios sumažėjimą ir/ar įtakoti didesnį kuro suvartojimą. Rekomenduojama pakeisti kuro filtrą kas 70 tūkst. km.
Žvakės, gali padidinti variklio galią ir pagerinti užsivedimą bei sumažinti katalizatoriaus gedimą. Žvakių vidutiniškas eksploatacijos laikas yra 60 tūkst. km. Tai liečia ir žvakių laidus, kuriuos rekomenduojama patikrinti kas 10 tūkst. km.
Ir galiausiai – patikrinkite diržus. Jie neturi būti laisvi, susidėvėję ir/ar leisti papildomus garsus užvedus variklį. Juos keisti rekomenduojama kas 100-150 tūkst. km. Pagrindinis – paskirstymo diržas yra itin svarbus, kadangi jam nutrūkus gali būti pažeisti variklio vožtuvai.
Greičių dėžė
Kaip ir variklis,  greičių dėžė turi būti gerai sutepta. Tepalai yra taip pat naudojami kaip aušinimo skystis sankabai. Rekomenduojama reguliariai keisti šią alyvą kas 50-90 tūkst. km.
Stabdžių sistema
Stabdžių sistema naudoja stabdžių skystį, kurį rekomenduojama keisti kas 75 tūkst. km. Patikrinkite skysčio spalvą, jei skystis yra purvinai gelsvos spalvos, tai reiškia, kad jis turi būti pakeistas. Taip pat patikrinkite visas jūsų stabdžių linijas – ar nėra surūdijusių vietų, nutekėjimų ir pan. Stabdžių sistemos priežiūra neleis susikaupti korozijai, perkaisti stabdžių sistemai ir jai nusidėvėti anksčiau laiko, ir daug daugiau. Įsitikinkite, kad žinote, kaip įsitikinti, kad stabdžių sistema dirba efektingai ir atitinka Jūsų automobilį.
Vairo stiprintuvas
Vairo stiprintuvas taip pat reikalauja dėmesio. Ši sistema turi siurblį, kuris veikia nuo diržo sujungto su varikliu. Patikrinkite, ar yra girdimas triukšmą staigiai ir maksimaliai sukant vairą. Tai gali būti blogas vairo guolis (-iai). Taip pat, jei išgirsite cypiantį triukšmą, gali būti, kad jūs diržas laisvas. Nepamirškite patikrinti vairo stiprintuvo skysčio lygį rezervuare. Žemas lygis gali pakenkti jūsų sistemai. Rekomenduojama keisti vairo stiprintuvo skystį kas 50 tūkst. km.
Aušinimo sistema
Rekomenduojama, kad ši sistema būtų praplauta kas 50 tūkst. km. Tai padės jums išvengti daug nuostolių, kaip sugadintas vandens siurblys, pečiukas ir radiatoriaus. Tai taip pat tai padeda išvengti perkaitimo. Patikrinkite radiatoriaus žarnas – jos neturi būti suskeldėjusios, deformuotos ir pan. Patikrinkite savo radiatoriaus kamštį – jis turi atlaikyti spaudimą. Patikrinkite aušinimo skystį, įpilkite jei trūksta. Pakeiskite jį, jei matote, kad jis yra purvinas. Patikrinkite ventiliatorių – jis turi būti tvarkingas, automatiškai įsijungti variklio temperatūrai pakilus virš 90 laipsnių, įsijungus, dirbti tolygiai ir neleisti pašalinių garsų.
Važiuoklė
Patikrinkite, ar važiuoklės dalys neturi nutekėjimų, įskilimų (ypač guminės detalės), ar nėra atsilaisvinusių varžtų ir kitų detalių. Patikrinkite amortizatorius – paspaudus, mašina neturi linguoti, o turi grįžti į stabilią padėtį per 1-2 pakilimus. Važiuojant įsiklausykite ar nėra atsiradę naujų, pašalinių garsų.
Įspėjamieji ženklai
Išsiaiškinkite įspėjamųjų ženklų reikšmes ir įsitikinkite, kad jų nėra. Šie ženklai gali reikšti vairuoti automobilį yra nesaugu.

 

 

Klaipėdos.info

(Visited 77 times, 1 visits today)