Gera nuotaika su kvapų terapija 

0
35

Stresas mūsų kasdienybėje neišvengiamas: problemos darbe, kivirčas su mylimuoju, lietaus supurvinta suknelė – sugadina mums nuotaiką.
Kiekviena mūsų turi savo pamėgtą būdą stresui sumažinti, pavyzdžiui, suvalgyti šokolado arba nueiti apsipirkti į parduotuvę. Tačiau ne ką blogesnis būdas atsipalaiduoti – kvapų terapija, dar vadinama aromaterapija.


Kvapų pagalba pagerinti nuotaiką ir atsipalaiduoti sugalvota jau seniai. Su kvapais eksperimentuodavo alchemikai, savo užkerėjimams naudodavo šamanai, o būrėjos specialius aromatus parinkdavo tiems, kurie trokšdavo suvilioti savo simpatijas.
Kvapiuosius aliejus persai pavadino stebuklinguoju vandeniu, o smilkalus jie vertino kaip auksą ar sidabrą. Bėgant amžiams eterinės medžiagos nebuvo pamirštos – jos vartotos gydymo tikslams. Dabar kvapų terapija naudojama gydymo, meditacijos, atsipalaidavimo tikslais.
Kvapų terapijos poveikis
Iš visų mūsų pojūčių uoslė yra jautriausia. Įvairūs kvapai teigiamai mus veikia fiziškai ir emociškai. Aromaterapinės priemonės (smilkalai, aromatinės vonios, masažai su eteriniais aliejais):
• padeda normalizuoti psichinę žmogaus būseną,
• gerina kraujo ir limfos apytaką,
• teigiamai veikia nervų sistemą,
• gaivina organizmo funkcijas,
• stiprina atsparumą aplinkos poveikiams.
Pagrindinis aromaterapinis komponentas – eteriniai aliejai. Daugelis eterinių aliejų turi antiseptinių, antivirusinių savybių, stiprina imuninę sistemą bei padidina organizmo adaptogenines savybes, stabdo mikrobų ir grybelių dauginimąsi, ramina ir padeda atsipalaiduoti, stimuliuoja ir suteikia energijos, mažina nuovargį, stresą, nervinę įtampą, depresiją, gerina nuotaiką.
Eterinius aliejus galima vadinti gamtos dovanomis, nes jie gaunami iš įvairių augalo dalių: lapų, vaisių, žiedų, medienos, šaknų, žievės bei medžio dervų. Jie yra labai lakūs, todėl palikti atvirame inde greitai išgaruoja. Svarbu, kad kvapas būtų malonus, nes tik tada jis bus veiksmingas.
Eterinius aliejus galima naudoti pirtyse, pilti į vonią, naudoti masažo metu. Namuose eterinį aliejų pilkite į keraminį dubenėlį ant stovelio, po kuriuo uždegama nedidelė žvakutė. Jos liepsna šildo dubenėlyje su vandeniu sumaišytą aliejų, o išsiskyrę garai skleidžia į aplinką gydomuosius kvapus.
Kada ir koks aromatas naudingas?
Jei trokštate energijos antplūdžio,  džiaugsmingos  nuotaikos:  citrusinių vaisių aliejai, bergamočių, pelargonijų, levandų, mandarinų, citrinų, greipfrutų, čiobrelių, jazminų, pušų eteriniai aliejai.
Atsiradus apatijai, pervargus, esant nervinei įtampai, negalint susikoncentruoti: melisos, šalavijo, kadagio, ramunėlės ir levandos aromatas.
Norint numalšinti skausmą, sergant plaučių ligomis, patyrus stresą: pušų aliejaus aromatas. Norint nuraminti nervinę sistemą: rožių aliejus (taip pat tai puikus afrodiziakas). Dezinfekuoja kvėpavimo takus: citrusinių vaisių aromatas. Jei jaučiatės vieniši: imbiero, ramunėlių aromatas. Jei kenčiate nuo pavydo priepuolių: ramunių, jazmino, valerijono aromatas. Jei jaučiate baimę: ramunių, baziliko, rožės, muskuso, jazminų aromatas. Jei kakina pesimistinės nuotaikos: rožių, jazminų, apelsinų, citrinų aromatas. Jei kankina pagirios: mėtos, eukalipto, citrinos aromatas, pranešama sveikatossodas.lt tinklalapyje.

 

 

 

 

Klaipėdos.info