Įspūdingo dydžio moliūgai stebino kretingiškius

0
19

Ar įsivaizduojate moliūgą, kurį pakelti prireiktų net dviejų vyrų? Kretingiškiams vaizduotės pasitelkti neprireikė, mat tokį milžinišką moliūgą jie galėjo ne tik pamatyti, bet ir „pačiupinėti“ spalio 1 dieną Kretingą puošusioje rudens derliaus šventėje bei „Pajūrio naujienų“ redakcijos surengtoje moliūgų parodoje.

Didžiausią dovaną šventės dalyviams – net 88,5 kg moliūgą – į Kretingą atvežė Dalia Baužienė iš Vydmantų, o už tai buvo apdovanata ne ką mažiau įspūdingu prizu – gyvutėliu kalakutu bei… vežimu malkų tam kalakutui išsikepti! Visa laimė, kad toks prizas veterinarijos gydytojai-inspektorei jau ne pirmas, tad ką su kalakutu dayti ji išmano.

Ne ką mažesnį moliūgą į šventę atvežė ir Aleksandras Vitkus iš Rūdaičių – jo dovana parodos dalyviams svėrė net 71,7 kg. Antros vietos nugalėtoją parodos rganizatoriai apdovanojo savaitgalio kelione į Čekiją.

60,7 kg sveriantis moliūgas-galiūnas užėmė trečią vietą, jį į parodą atvežė Stanislava Timofejeva, apdovanota elektinėmis žirklėmis gyvatvorei karpyti.

“Pajūrio naujienos” taip pat surengė išradingiausių moliūgų kompozicijų konkursą, kuriame pademonstruoti savo kūrybingumą galėjo kaimo bendruomenės, įstaigų, organizacijų kolektyvai. Originaliausiu bei šmaikščiausiu darbeliu tapo Darbėnų bendruomenės sukurta smagi moliūgų kompozicija “Darbėniškis ilsisi po rudens darbų”.

Šventės dalyviai ne tik džiaugėsi didžiuliais moliūgais, bet taip pat galėjo įsigyti rudeninių daržo bei miško gėrybių, apžiūrėti medžiotojų laimikius, pasigrožėti tautodailininkų ir amatininkų darbais, sudalyvauti žemės ūkio technikos bei gražiausios sodybos konkursuose. Nuotaiką skaidrino ir į taktą mušė vietiniai kolktyvai bei jaunimo muzikos grupės. O skambant muzikai ir ekologiška žirnių košė buvo gardesnė, ir ant žirgų jodinėti smagiau.

Į rudens gėrybių šventę svečius kvietė ne tik renginio organizatoriai, siūlydami daugybę įvairių pramogų, bet ir nuostabus oras bei šviečianti saulė, padovanojusi renginio dalyviams dar geresnę nuotaiką.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Griežtai draudžiama www.kretingos.info paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti aktyvią www.kretingos.info nuorodą kaip šaltinį.

 

 

Kretingos.info