Verslo pradžia reiškia ne tik žingsnį į nepriklausomybę, bet ir daugybę įsipareigojimų bei naujų įgūdžių formavimą – teisės, finansų, rinkodaros, komandos formavimo srityse. Tai motyvuoja, įkvepia, tačiau ir neramina naujuosius verslininkus. Ką daryti, kad verslas sėkmingai žengtų į rinką ir galiausiai – suklestėtų?
Sąlygos kurti verslą gerėja
Statistiniai rodikliai įkvepia – štai „Doing Business 2019“ reitinge Lietuva šiais metais palypėjo į 14-tą iš 16-os vietos tarp vertintų 190 pasaulio valstybių. Lietuva šį kartą nurungė ne tik Latviją (ji 20-ta), bet ir inovatyviąją Estiją (16-ta vieta).
Remiantis VMI (Valstybinės mokesčių inspekcijos) duomenimis, 2018 m. pirmąjį pusmetį Lietuvoje įregistruotų naujų juridinių asmenų skaičius paaugo 4,8 proc., lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2017 m. Tai rodo palankias verslo steigimosi tendencijas. ,,Džiugu, kad 2018 m. labai pagerėjo profesinių, mokslinių, techninių, administracinių, aptarnavimo, apgyvendinimo, maitinimo paslaugų gyvavimo rodikliai“, – komentavo „Versli Lietuva“ Tyrimų ir analizės skyriaus vadovas V. Ivanovas.
Verslininkai ieško ne teorinių, o praktinių atsakymų
Visgi įgyvendinti savo idėjas gali stabdyti ne tik verslo kūrimo mitai bei statistika, kad 9 iš 10 verslų žlunga, bet ir gausybė klausimų – nuo ko pradėti, kiek investicijų prireiks, kaip suburti komandą, kokių klaidų nedaryti? Ir verslo planas – tai tik maža verslo pradžios sudedamoji dalis, nes svarbiausius pamatus padeda reali patirtis ir išmoktos pamokos.
Įvairūs ekspertai internetiniuose mokymuose, seminaruose pataria, kaip įkurti sėkmingą verslą, tačiau dažniausiai tai tik teorija, kurios paklausius lieka neaišku: ką gi iš tiesų daryti tam tikroje situacijoje, kaip išspręsti konkrečią problemą? Įvairius patarimus dalina ir verslininkai, atstovaujantys dideles įmones, tad smulkiesiems verslininkams, ar tiems, kurie nori pradėti verslą, šie patarimai gali atrodyti labai tolimi ir nepritaikomi savo aplinkoje. Dėl šios priežasties ir vėl susimąstome – ar tikrai verta pradėti? Verslininkams vis dar trūksta susistemintos, interaktyvios informacijos bei realios ekspertų pagalbos, kurios galėtų paprašyti iškilus pirmiesiems iššūkiams.
Verslo patarimai naujame amplua – diskusijos ir interaktyvus turinys video formatu
Šiandien pristatomas edukacinis ir verslumą skatinantis projektas „Verslas iš arti“, orientuotas į verslą kurti norinčius, ar tik pirmuosius žingsnius versle žengiančius asmenis, kurie galbūt dvejoja, turi klausimų ir nežino, nuo ko pradėti.
,,Paysera LT“ inicijuojamas projektas suteiks galimybę ne tik pamatyti verslo ,,užkulisius“, bet ir gauti praktinių patarimų, naudingų įžvalgų iš įvairių sričių specialistų, sukaupusių daug patirties. Projekto dalyviai skatins mokytis iš jų klaidų, taip pasirenkant, atrandant efektyvesnį sprendimą, tinkantį konkrečios srities verslui. Bus diskutuojama įvairiomis temomis – nuo verslo valdymo ir plėtros iki naudingų technologijų ar finansinių sprendimų.
Video edukacinis projektas yra nemokamas. Pagrindinis tikslas – suburti verslią bendruomenę, kurios nariai dalinsis ir įgaus praktinių žinių, kartu spręs kylančias problemas, keis požiūrį į verslo kūrimą ir plėtrą.
,,Teorinės medžiagos galima rasti internete. Ten visko apstu. Mūsų didžiausias noras ir tikslas yra realios žmonių patirtys, kurios pateikiamos koncentruotai, glaustai, ir kas svarbiausia šiuolaikiniam žmogui – patogiu video formatu. Kviečiame ne tik žiūrėti ir semtis patirties, mokytis iš kitų klaidų, bet ir buriame verslią, ambicijų vedamą bendruomenę, su kuria planuosime renginius, ,,networkingo”, ir kitus užsiėmimus. Būtent tokių renginių patirties turėjome anksčiau ir tai mus atvedė iki šio projekto iniciatyvos“, – komentavo ,,Paysera LT“ vadovas Vytenis Morkūnas.