Žaliasias atliekas galite pristatyti į Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles Naujojoje Akmenėje arba Ventoje

0
179

VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras primena, kad Atliekų tvarkymo taisyklėse yra nurodyta, kad atliekų turėtojams draudžiama išmesti komunalines atliekas gatvėse, aikštėse, skveruose, parkuose ir kitur bei palikti atliekas šalia konteinerių! Tačiau yra nesilaikoma nustatytos tvarkos ir dažnai gyventojai atliekas išmeta bet kur, nors ir yra sudarytos sąlygos tinkamai pašalinti susidariusias komunalines atliekas.

Atėjus rudeniui ypač aktualu yra žaliųjų atliekų tvarkymas. Žaliosios atliekos – tai sodų, parkų ir želdynų tvarkymo biologiškai skaidžios atliekos (šakos, lapai, žolė, daržo atliekos).

Individualių namų bei sodų bendrijų gyventojai, kurie turi galimybę žaliąsias atliekas kompostuoti, jas kompostuoja savo namų ūkiuose.

Akmenės rajono gyventojai negalintys ar nenorintys kompostuoti žaliųjų atliekų, jas gali pristatyti į Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę Naujojoje Akmenėje arba Ventos atliekų priėmimo punktą. Iš 1 gyventojo per metus nemokamai priimama iki 300 kg žaliųjų atliekų. Tuo pačiu informuojame, kad žaliosios atliekos didelių gabaritų atliekų surinkimo apvažiavimo būdu iš gyventojų nesurenkamos. Daugiau informacijos http://www.sratc.lt/akmenes-rajonas-17/ arba http://www.sratc.lt/akmenes-rajonas-19/.

Visi atliekų turėtojai – daugiabučių ir individualių namų, sodų ir garažų valdų savininkai, įmonės, įstaigos, organizacijos ir būstą administruojančios įmonės privalo vadovautis Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatymo ir savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklių nuostatomis. Už atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimą taikoma administracinė atsakomybė, numatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 367 straipsnyje „Savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas“. Numatytos baudos iki 600 Eur.

Raginame visus tvarkyti aplinką atsakingai ir susikaupusias komunalines atliekas, įskaitant ir šakas, lapus, žolę, daržo atliekas ir kitas žaliąsias atliekas, pašalinti į šioms atliekoms skirtas priemones.

Akmenės rajono savivaldybės administracijos informacija

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia